Як вибрати оверлок? Чим відрізняється оверлок від Коверлоки?

23.07.2019

Оверлок (оверлочна машина) використовується для обробки і обрізки краю вироби з тканин, які без такої обробки обсипаються і "повзуть". Оверлок працює з декількома нитками, які міцно фіксують зріз матеріалу, завдяки чому матеріал не розпускається.

Оверлок багатофункціональний: за один прохід відбувається обрізання надлишків тканини, сточування деталей і обробка зрізу краєобметочних швом.
Оверлок незамінний при роботі з осипалися тканинами, тонкими і навіть з трикотажними полотнами - деталі сточуються одночасно з обробкою країв, шов виходить еластичний і не виникає поривів при розтяжці. Готовий виріб виглядає ідеально.

Багато сучасні оверлоки оснащені диференціальним транспортером, який дозволяє працювати з тонкими, легкими під лапкою швацької машини тканинами (шовком, віскозою і т.п). Диференціальний транспортер забезпечує синхронне, тобто рівномірний просування полотен, тим самим спрощуючи сточування гладких тканин. За допомогою регулювання транспортера можна виконати хвилястий край, робити рюші, волани, зборки, пріпосадіть тканину.

Оверлок є необхідним доповненням до швейній машині і конструктивно від неї відрізняється. У оверлок немає човника, але є петлітелі, які і забезпечують різноманітність оверлочних рядків.
Тому відразу обмовимося, що швейна машина не в змозі замінити собою оверлок, хоча багато моделей швейних машинок і випускаються з функціями імітації оверлочних рядків.

Види оверлоков:

обметують оверлоки

оверлоки, що використовують при обметуванні різні види швів, які налаштовуються спеціальними регуляторами натягу ниток.
Багатьох цікавить питання: в чому відмінність між оверлоком і Коверлоки? Оверлок тільки обметують краю, іноді використовується для декоративних швів. Ланцюгові стібки і плоскі распошивальні шви, застосовувані досить часто, оверлок не виконує. Тому, якщо вам необхідні оверлочні і распошивальні рядки - зупиніть свій вибір на Коверлоки, що поєднує в собі функції як оверлока, так і Розпошивальні машини (Singer 14T968 DC).

В основному всі моделі різних виробників виконують однакову кількість оверлочних швів -разніца - лише в якості.

4-х нитковий побутової оверлок
Зріз тканини обробляється в чотири нитки (дві нижні і дві вушко нитки, заправляються в петлітелі) і в три нитки (одна нижня і дві вушко нитки). У багатьох моделей можна налаштувати обробку двома нитками.

Оверлок побутової з Розпошивальні швами

Така модель оверлока може не обрізати тканину при обробці краю, виконувати декоративні шви посередині вироби, складні трикотажні шви.

Для цих цілей краще вибрати пятініточний оверлок.

Існує кілька видів пятініточних оверлоков:

Оверлоки, виконують всі види оверлочних швів плюс класичний 5-ти нитковий шов (ланцюговий стібок з 3-х нитковий оверлочний швом).
Ці оверлоки не мають Розпошивальні швів.

Побутові пятініточние оверлоки з Розпошивальні швами.

Виконують всі різновиди Розпошивальні і оверлочних швів.
Дані моделі оверлоков можуть як обрізати тканину, так і працювати без ножа. Деякі моделі можуть виконувати распошивальні шви з двостороннім настилом.
Такі оверлоки мають ускладнену конструкцію і відповідно більш високу ціну.

Оверлоки з Розпошивальні швами, побутові.
Це оверлоки, виконують распошивальні шви, але не мають класичних оверлочних рядків. (Janome CoverPro I, II).

 

Основним критерієм при виборі якісного оверлока є його швидке обслуговування і простота у використанні. Управління має бути легким, видно шляху проводки ниток, простий вибір програм.

До оверлок підходять стандартні швейні голки і нитки, навіть при наявності спеціалізованих оверлочних ниток використання їх не обов'язково.

Оверлок-дорожча техніка, ніж швейна машина, тому що в основі оверлока міститься більш складний швейний механізм.

Фірми-виробники оверлоков: Brother, Janome, Singer Boutiuque, Jaguar.

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
32 + ? = 33